Description

BIO kozmetika a Prírodná kozmetika

Majú pre mňa zmysel?

Mnoho ľudí sa v dnešnej dobe pýta, prečo by mali používať bio a prírodnú kozmetiku. Aké má takáto kozmetika pre nich výhody a benefity? Neskrýva sa za jej obrovskou propagáciou len reklama a snaha vytiahnuť z ľudí peniaze? Osobne si myslím, že prírodná a bio kozmetika je naozaj kvalitná a označenie „úžasná“ si taktiež zaslúži. Mmedzi prírodnou a bio kozmetikou je však rozdiel, ktorý sa Vám budem snažiť objasniť na dalších riadkoch.

  • V čom sa teda bio kozmetika odlišuje od tej prírodnej?

Bio kozmetika obsahuje výhradne zložky z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ako sú napríklad silice kvetov a extrakty z bylín. Nenájdeme v nej žiadne toxíny, chemické častice, emulganty alebo časti zvierat. Všetky zložky, ktoré takáto kozmetika obsahuje, podliehajú veľmi prísnej a dôkladnej kontrole. Tým pádom sa nemôže stať, že v nej objavíte škodlíve alebo nekvalitné prísady.

A v čom je teda rozdiel keď bio kozmetiku porovnáme s prírodnou kozmetikou? Kvalita bio kozmetiky je potvrdzovaná rôznymi certifikátmi no s prírodnou kozmetikou je to tak, že je síce takisto vyrobená z prírodných zložiek, no môžu sa v nej objaviť aj syntetické látky. Prírodná kozmetika teda nieje certifikovaná.

www.bionatural.sk

  • A prečo by ste mali používať bio a prírodnú kozmetiku?

Pozitívnych účinkov bio kozmetiky a jej prínosov pre našu pleť je určite mnoho. Bio kozmetika sa podieľa na utváraní akejsi “vnútornej rovnováhy” v ľudskej pokožkea tiež plne podporuje samo-regeneračnú schopnosť pleti. Aké sú jej ďalšie výhody? 

  • Vďaka svojmu zloženiu je tiež ideálnapre deti, alergikov alebo ľudí s citlivou pleťou. 
  • Poteší vegetariánov a vegánov, pretože neobsahuje žiadne časti zvierat ako tomu býva bežnou praxou u klasickej kozmetiky.
  • Pri jej používaní nehrozí riziko vzniku chorob akými je napríklad rakovina. Prísunom chémie do tela z klasickej kozmetiky sa riziko vzniku rakoviny zvyšuje. 
  • Jej zložky sú prísne kontrolované a teda viete, čo kupujete. 

Osobne je bio kozmetika pre mňa jedinou voľbou. A čo pre Vás? 

Related Posts

Štýlová Pánská Móda V spoločnosti stále panuje určitý stereotyp o tom, že zatiaľ čo ženy všeobecne ...
Profile Photo
SeeGo
Chyby pri zariaďovaní interiéru   Robíme to všetci. Pustíme sa do zariaďovania nášho domu, ...
Profile Photo
SeeGo
Kvalita Pracích Prostriedkov Záleží na nej? Nedávne kauzy, ktoré prebehli médiami poodhalili pravdu ...
Profile Photo
SeeGo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *